[ Home ]    [ Činnost ]    [ Fotogalerie ]    [ Seznam členů ]    [ Guest book ]   [ Závody a logy ]

 

Menu:

Naše zařizení

Antény

QSL info

 Odkazy

DXCC

Diplomy

 Kontakt

 

Podmínky šíření:

Aurora:
Status
 Eska:
Status
Solar X-rays:

Status
   Geomg. field:
Status

TOPlist

Jsme členem ČRK

 
Vítejte na stránce plzeňského radioklubu OK1OUE, zabývajícího se HF/VHF technikou

Druhý subregionální závod 2015

Reportáž z 2. subregionálu 2015 - report od Libora OK1DOL

Na tento závod jsme se nijak speciálně nepřipravovali, ani jsme nepřipravili žádné vylepšení setupu. Tudíž vše při starém a vyzkoušeném. Chtěli jsme udělat předzávodní soustředění ve čtvrtek 30.4., kdy tradičně pořádáme v našem objektu „pálení čarodějnic“, ovšem předpověď českých meteorologů nevěštila nic dobrého, a tak jsme pálení v úterý večer zrušili. Nakonec to počasí nebylo tak strašné, ale s tím už nic nenaděláme. A tak jsme si dali sraz na závod na sobotní odpoledne, tak jak to komu vyjde. To nás navštívili dva přívrženci provozu CB, kterým se líbili naše anténní stožáry a sondovali, jaké jsou možnosti obstarání různých stožárů. To již probíhala akce plzeňských kluků, kteří chtěli nějakým způsobem uctít památku nedávno zesnulého Oty (OK1PO) a vymysleli aktivitu na 50 MHz provozem FM. A tak jsme se také všichni zapojili a navázali na kmitočtu 51.425 nějaká ta QSO.

Samotný závod rozjel Tomáš OK1GTH. Já jsem hned po prvním závodním spojení nasedl do auta a odjel fandit královně Viktorii v souboji se Slováckem. Tomáš se snažil a výsledkem byly prvé 4 hodiny s více jak 300 QSO a 100 000 bodů. Slušný výsledek s pěkným průměrem kolem 340 km/QSO. Jednotlivé hodiny byly za 92, 71, 77 a 62 QSO. Poté Tomáše vystřídal Míra OK1WIP a pokračoval v solidním tempu, i když stanic už výrazně ubývalo. Já jsem se vrátil po 20 hodině a hned jsem roztopil gril, abychom si vychutnali krásy závodění i z jiné stránky. A k tomu samozřejmě chlazené pivko a panáček něčeho ostřejšího, tentokráte v podobě „kmínky“. Ani nevím, kde se mě tento skvost doma vyskytl. A tak jsem si vzpomněl na svá mladá léta, kdy se tento nápoj poměrně hojně konzumoval.

Mezitím dorazil i Roman OK1UFM, aby nás morálně podpořil a dbal, abychom se neflákali. Jak u rádia, tak i u grilu. A vcelku se mu to dařilo. Já jsem mezitím vystřídal Míru, který již měl nikotinový absťák a pokračoval jsem až do čtvrté hodiny ranní, kdy jsem vzbudil Míru. V té době už to nebyl žádný požitek ze závodu, ale doslova boj o každé QSO. A tak jsem šel také na chvíli do postele dohnat pár hodin spánkového deficitu. Kolem půl osmé ráno přijel Martin OK1MCW a tak se hned chopil CW klíče a zobal stanice na telegrafu. Sice to nebyl žádný pile up, ale přeci jen se stanice začaly pomalu probouzet a Martin tak mohl prokázat své nesporné telegrafní kvality a letité zkušenosti. Poté už jsme se tak nějak střídali až do konce závodu. Někdy dopoledne jsme také začali dohazovat QSO z KSTéčka a sem tam se i něco podařilo.

Po závěrečném hvizdu se v logu objevilo 811 QSO a téměř 290 k bodů. Výsledek dalo by se říci standartní, CONDX se jevily jako průměrné. Celkem pracováno s 19 zeměmi v 99 velkých čtvercích. ODX byl IK6DTB – 848 km. QSO nad 800 km bylo 5, nad 700 km bylo 20 QSO a 64 QSO bylo 600 – 700 km dlouhých. Po závodě jsme již začali přemýšlet nad tím, co budeme dělat ve středu, kdy jsou klubové dny. A tak jsme začali hledat ložisko k rotátoru na nový stožár Unža3 a při té příležitosti vygruntovali buňku. Sice to bude stožár pro KV, ale možná tam zbyde i trochu místa na nějaké další směry pro dvoumetr. A tak jsme se kolem 19. hodiny rozjeli k domovům s pocitem hezky prožitého víkendu a natěšeni na další práci, která nás čeká.

Za OK7O sepsal Libor OK1DOL

  • Pár fotografií  ze závodu zde

  • Statistika ze závodu zde

(Setup: IC7400 + útlumový člen 8dB + LDMOS + 4xPA + 100el)

 

Copyright by OK1GTH 2005