[ Home ]    [ Činnost ]    [ Fotogalerie ]    [ Seznam členů ]    [ Guest book ]   [ Závody a logy ]

 

Menu:

Naše zařizení

Antény

QSL info

 Odkazy

DXCC

Diplomy

 Kontakt

 

Podmínky šíření:

Aurora:
Status
 Eska:
Status
Solar X-rays:

Status
   Geomg. field:
Status

TOPlist

Jsme členem ČRK

 
Vítejte na stránce plzeňského radioklubu OK1OUE, zabývajícího se HF/VHF technikou

Druhý subregionální závod 2016

Reportáž z 2. subregionálu 2016 - report od Libora OK1DOL

Na závod jsme se začali připravovat ve středu a to tím, že jsme sundali nefungující rotátor u jediného otočného systému, a to 2 x 14 el. DK7ZB. Zjistili jsme mechanickou závadu, které se ujal Míra WIP a slíbil rotátor do závodu opravit. Dali jsme si sraz na sobotní dopoledne, kdy jsme se sešli já - OK1DOL, Tomáš OK1GTH a Míra OK1WIP. Tomáš s Mírou se chopili montáže opraveného rotátoru a já zatím proháněl krátké vlny. S drobnými problémy se podařilo rotátor nainstalovat a de facto jsme byli dlouho před závodem připraveni. Ještě jsem zapomněl vzpomenout na pro závodění nezbytnou věc. Kluci hned po příjezdu nakrájeli šál krkovice a naložili do marinády z dílny (vlastně z kuchyně) Míry WIP. A jelikož bylo krásné počasí, vzpomněl si Tomáš GTH, že nejenom VKV závoděním živ je radioamatér, ale že existuje jakýsi program Flora a Fauna České republiky a tak že odpoledne aktivuje nějaké to místo OKFF. A tak se asi v 15 hodin rozjeli s Mírou WIP za dobrodružstvím. Mezitím se již dostavili další závodníci – Honza OK1XFJ a Marek OK6MA, a také nezávodníci – Wolf OK1IWS a Roman OK1UFM. Takže nás bylo celkem dost a probrali jsme vše možné i nemožné. Nějak jsem si i povšimnul, že již nemluvíme o holkách, ale že jsme se posunuli plnou parou na „bílej sex“. Pouze jsem konstatoval, že až se bude někdy mluvit o nemocech, že už skončím se závoděním. Takže doufejme, že ten bílej sex nám ještě nějakou dobu vydrží, hi.

No a jelikož jsme kecali a kecali, téměř jsme zapomněli na závod. A tak za pět minut dvanáct (nebo spíše šestnáct) jsem rychle usedl k radiu, vyhledal volné místo, nainstaloval log a mohlo se začít. Chtěl jsem hned na začátek udělat co nejvíce QSO a odskočit konkurenci, jelikož ztráty se později těžko dohánějí. A tak výsledkem první hodiny bylo rovných 100 QSO a 30 000 bodů. Do druhé hodiny nastoupil Marek OK6MA, který přidal pěkných 66 QSO a 22,5 k bodů. Na třetí hodinu zasedl Honzík XFJ a přidal dalších 48 QSO a 20,5 k bodů. Krásný rozjezd, za tři hodiny v logu 213 QSO a 72,5 k bodů. Mezitím se již vrátili turisté z flóry a fauny a mohlo se pomalu začít s večerním grilováním. Kromě zmíněné krkovice obsadily gril další pochutiny jako špízy, voldušské klobásy, bílé klobásy apod. A jelikož Honza XFJ v týdnu před závodem absolvoval cestu do 9A, přivezl nějaké mořské potvory. Tak jsem je pocukroval nějakým tím rybím kořením s tím, že si je dáme k nedělnímu obědu. Ale zpět od sexu zase k závodění. Na čtvrtou hodinu jsme přesvědčili Míru WIP, že by se měl také zapojit, a tak se také stalo. Ono se totiž v době, kdy je roztopený gril, nikomu moc závodit nechce (pardon, už jsem zase u toho sexu). Míra přidal 46 QSO a téměř 16 k bodů. Po své misi nás musel bohužel opustit, neboť na něj čekala pracovní neděle v Kolbence – tedy ve Vodárně Plzeň. A tak jsem na pátou hodinu zase k tomu sednul, nádherně naladěn po gastro zážitku s nějakým tím pivkem k tomu a přidal 58 QSO a 21 k bodů. Po mě šel Marek 6MA a přidal 37 QSO a 14,5 k bodů, po něm Honza XFJ završil sedmou hodinu provozu. Říká se, že to, co se udělá za sedm hodin závodu (tj. ve 23 hodin našeho času), se opakuje ve zbytek závodu. Tzn. 393 QSO a 137 k bodů v tu dobu dávalo naději na dvojnásobný výsledek. Noční hodiny již přinesly téměř nudu a paběrkování. O půlnoci se k rádiu posadil také Tomáš GTH s tím, že až ho to přestane bavit, tak ho vystřídám. Já i Honza jsme si šli zatím na chvilku lehnout. Já se probudil něco před třetí hodinou a říkal jsem si, že už toho bude mít Tomáš tak akorát, tak jsem ho vystřídal s tím, že pojedu CW, abych moc nerušil spícího Honzu. No moje čtyřhodinové snažení mnoho nepřineslo – pouhých 46 QSO a 15 k bodů. V sedm ráno mě vystřídal Honzík a já se šel dospat. Do deseti hodin přidal 22, 24 a 30 QSO. Poté jsme se již střídali tak jak kdo měl chuť, zpět přijel Marek 6MA a tak hodinové skóre přibylo v tempu 22, 36, 21, 26, 21 a poslední hodinu 29 QSO. Závod jsme završili výsledkem 779 QSO a 273 tisíc bodů. Čímž se naplnily předpoklady po sedmi hodinách závodu, kdy jsme byli cca na polovině.

Samotný závod nepřinesl nic zásadního ani překvapivého. Podmínky se zdály standartně průměrné s ODX IQ8BI – 897 km. Rušení rovněž standardní, tzn. že při otočení antén na sebe s BIG GUN jsme o sobě hodně věděli, jedna stanice měla na CW prasecký signál a několik signálů vedle sebe, ale nic hrozného, co by nějak zásadněji ovlivnilo náš poslech, se nedělo. Abych nezapomněl – v neděli se objevili mimo výše jmenovaných i Roman OK7SM a Richard OK3AR, který vydržel se mnou až do páté odpolední, kdy už byli všichni pryč. A tak máme opět jeden závod za sebou. Slušně jsme si zavysílali a zejména jsme prožili pěkný víkend okořeněný krásným počasím a i tím dostatkem bílého sexu. Všem díky za QSO a naslyšenou zase někdy příště.

Všechny tyto nesmysly sepsal Libor OK1DOL

  • Pár fotografií  ze závodu zde

  • Statistika ze závodu zde

  • krátké video ze závodního QTH zde

(Setup: IC7400 + útlumový člen 6dB + LDMOS + 4xPA + 100el + 13el RX in 25m)

 

1 subregionál 2016 a ARRL SSB 2016:

Reportáž z prvního velkého závodu sezony na 2m tentokrát nikdo nesepsal, proto jen krátké info :-) Problém toho závodu je, že zároveň probíhá ARRL SSB závod na KV, který patří mezi nejhezčí závody roku. Takže jsme si opět rozdělili pásma tak, že přes den se pojede 2m a v noci zkusím (OK1GTH) ARRL na 40M SSB, kde nám to celkem chodí. Bohužel máme jen jeden dospělý VN zdroj pro PA, který si půjčujeme mezi VKV a KV pracovištěm a tím pádem není možno jet souběžně. Výsledek na 2m tím pádem musel být slabší, což se i potvrdilo. Tím, že jsme se předem vyřadili z boje o přední příčky, tak jsme dali šanci i operátorům, kteří běžně závody na 2m nejezdí, aby si to taky v pohodovém tempu zkusili. Sice tím byla i trochu horší chybovost, ale o nic nejde - sranda byla a o to jde :-)
Zlý jazykové sice tvrdí, že horší chybovost byla způsobena nadměrnou konzumací alkoholu, ale nevěřte všemu, co slyšíte, hi...


Setup na 7 MHz byl klasický:

FT1000MARKV + GTH Stack match + HM PAs

Antennas:

RX: beverage aray (phased 2x160m and 220m for VE)
TX: vertikal dipol 2x10m (30-10m) and fullsize 3el for 7MHz 16m UP
 

a na 144 MHz také pořád to samé:

IC7400 + útlumový člen 6dB + LDMOS + 4xPA + 100el + 13el RX in 25m

73! de OK1GTH

 

 

Copyright by OK1GTH 2005