[ Home ]    [ Činnost ]    [ Fotogalerie ]    [ Seznam členů ]    [ Guest book ]   [ Závody a logy ]

 

Menu:

Naše zařizení

Antény

QSL info

 Odkazy

DXCC

Diplomy

 Kontakt

 

Podmínky šíření:

Aurora:
Status
 Eska:
Status
Solar X-rays:

Status
   Geomg. field:
Status

TOPlist

Jsme členem ČRK

 
Vítejte na stránce plzeňského radioklubu OK1OUE, zabývajícího se HF/VHF technikou

 Den rekordů 2013

Den  rekordů 2013 z našeho KV QTH v 500 m.n.m.

Den rekordů, jak se tento závod také nazývá, byl pro nás opravdu rekordní. Podařilo se překonat nejlepší výsledky klubu, kterých se kdy podařilo dosáhnout. Poměrně velmi nízká byla také úroveň rušení, než na jakou jsme byli zvyklí a děkujeme především klukům z OL3Y, že vyměnili TRX a rázem bylo téměř úplně po postranním širokopásmovém šumu. Zapojení setupu na naší straně bylo úplně identické, jako v posledním závodě. Nějaká zásadnější vylepšení tak necháme až na příští sezónu. Co to bude, nechte se překvapit :-) 

Nyní již k vlastnímu závodu, na kopci se část závodního týmu (OK1GTH a OK1WIP) sešla již v pátek a druhá část (OK1IWS, OK1DOL, OK6MA a OK6RA) přijela v sobotu kolem oběda. Klukům se podařilo během soboty vykonat i poměrně hodně práce a tak se podařilo natřít okapy, štíty, vstupní bránu atd. Během závodu nás navštívili Marek OK1BIL, Vilda OK1VP, Pepa OK1JFH, Radek OK5RS a Zdeněk OK3RM. 

Z techniky stačilo jen vše připojit, což se asi po 2 hodinách práce povedlo a vše fungovalo prakticky na první zapojení. Zbylo dost času na zkušební vysílání, kontrolu techniky s ostatními stanicemi. Pomalu se začal přibližovat začátek vlastního závodu. Výkop byl svěřen mě (OK1GTH) a už prvních pár minut závodu se stává neskutečným zážitkem, který se snad nedá srovnat ani velikými KV závody typu CQWW. Z každého systému volá hned několik stanic naráz a občas se v tom množství nedá udělat ani jedna stanice, protože z každé značky proleze maximálně jedno písmenko. Přepínám na HCPR (Hard-Core Pile-up Režim), kdy poslouchám na všechny systémy na ráz. Rate letí prudce vzhůru a první hodina tak dává rekordních 110QSO a 31k bodů. Zážitek, na který asi dlouho nezapomenu. Na KV by stejnému množství volajících díky menšímu množství vyměňovaných informací odpovídal hodinový rate odhadem větší než 200. Na druhou hodinu sedá k rádiu Libor OK1DOL a pokračuje ve vysokém tempu...Druhá hodina taktéž rekordní s počtem 104 spojení a dokonce 34k bodů. Sledujeme na druhém radiu blízkou konkurenci a už po prvních dvou hodinách začínáme mít solidní náskok. Třetí a čtvrtou hodinu se opět střídáme s Liborem, protože zbytek teamu se věnuje natírání a údržbě. Už to jde pomaleji, ale i tak děláme po obě hodiny každý více než 60 spojení. Po 4 hodinách závodu máme v deníku 342 spojení (!!!) a cca 115k bodů. Po 12h závodu je v deníku cca 660QSO. Zbytek závodu se ubírá standardním tempem a neděle je jako vždy od nás výrazně slabší. V noci se daří některá delší QSO a v logu tak přibývají DX spojení v podobě OH1ND, LA0BY, YL3AG  a trochu nečekaně IS0BSR/IS0. Od nedělního rána zároveň dohazujeme stanice na ON4KST chatu, ale ne všechny stanice reagují. Konec závodu již klasickým tempem a doklepali jsme to až na 950QSO a 351k bodů, což je na naši nadmořskou výšku a pouze 100el ve vzduchu velmi slušný výsledek :-) Na první místo v OK to stačit asi nebude už jen kvůli naší poměrně vysoké chybovosti. To je bohužel daň za to, že jsme sice dobře slyšet, ale poměrně vysoký počet spojení i tak děláme na totální hraně slyšitelnosti a tam je riziko případné chyby vysoké. Tentokrát to snad bude lepší už jen z důvodu, že bylo výrazně méně rušení od ostatních stanic. Necháme se překvapit :-) U mikrofonu se vystřídali OK6RA, OK6MA, OK1WIP, OK1DOL a OK1GTH. 

Ohledně hodnocení podmínek, tak byly určitě nadprůměrné a i celková účast stanic byla velmi vysoká. Pracovali jsme s rekordním počtem 26 DXCC. Celkem pracováno s 388 stanicemi z DL za 118k bodů, na druhém místě podle množství bodů nečekaně 61 stanic z I za 36k bodů a až na třetím místě stanice z OK v počtu 178 za 30k bodů. Velmi vysoký je počet SP (45), OM (42), 9A (36), S5 (33), PA (28),F (25), HB (20), HG (19), YU (17) a ON (13).

Ohledně gastronomické stránky, tak i ta je již několikaletou součástí našeho týmu. Dobrá byla držková polévka, co dodal Libor OK1DOL, naložené maso od Míry OK1WIP, soudek plzeňského piva a mnoho dalšího. Celkově doufám, že se závod všem účastníkům líbil a že to byla poměrně pohodová a nepřiliš náročná akce. Hodinu po skončení závodu již usedáme do auta a za 20 minut je většina z nás doma...

Díky všem za spojení a 73! de OK1GTH za radioklub OK1OUE/OK7O.

  • Pár fotografií  ze závodu (od Pepy OK1JFH) zde

  • Statistika ze závodu zde

(Setup: IC7400 + útlumový člen 8dB + LDMOS + 4xPA + 100 el)

 

Copyright by OK1GTH 2005