[ Home ]    [ Činnost ]    [ Fotogalerie ]    [ Seznam členů ]    [ Guest book ]   [ Závody a logy ]

 

Menu:

Naše zařizení

Antény

QSL info

 Odkazy

DXCC

Diplomy

 Kontakt

 

Podmínky šíření:

Aurora:
Status
 Eska:
Status
Solar X-rays:

Status
   Geomg. field:
Status

TOPlist

Jsme členem ČRK

 
Vítejte na stránce plzeňského radioklubu OK1OUE, zabývajícího se HF/VHF technikou

CQ WPX RTTY CONTEST 2021

    

 Po letošním prvním RTTY závodě ARRL RTTY contestu jsme se domluvili, že by byla škoda se nezúčastnit jednoho s největších závodů v roce – WPX RTTY contestu. Všichni byli pro účast a tak jsme ještě v týdnu před závodem doladili poslední detaily týkající se závodu, vlastně spíše týkající se gastronomické podpory při závodu. V pátek večer jsme se sešli ve složení OK1DOL, OK1NP a OK3RM s tím, že v sobotu ráno přijede Honza OK1XFJ, aby doplnil team. Tentokráte se omluvil vedoucí klubové DIGI sekce Roman OK7SM, který měl o víkendu pracovní pohotovost. Nicméně počet 4 contestmanů je dostačující, neboť jsme žádné násobičové pracoviště nedělali a závod odjeli v kategorii „na pohodu“. Začátek závodu připadl na mě, neboť jsem měl v týdnu noční směny a tak jsem byl dobře přeorientován na noční závodění. Nic zvláštního se nekonalo, střídal jsem pouze 80 a 40 m (jak jinak), hodinové průměry byly kolem 70 QSO/hod., po třech hodinách bylo v logu 216 QSO. Někdy po 4. hodině se vzbudil Zdeněk 3RM a po ranním cigárku a kávičce mě vystřídal a pokračoval na 40 m, kde si jak on říká „chrochtal“, neboť ho volal jeden amík za druhým. Někdy kolem 7. hodiny náš team doplnil Honza XFJ a hned se také zapojil do contestového dění. Před osmou hodinou jsme již přeskočili na dvacítku, kde samozřejmě hráli stanice z Ruska, ale bylo i dost Japonců a také zavolali 3 VK stanice. Krátká epizoda byla i na 15 metrech, nicméně jsme se hned vrátili zpět na dvacítku. Tu jsme občas prostřídali se čtyřicítkou. V pozdní odpoledne jsme otočili na USA a samozřejmě to bylo poznat. Mezi 14 a 15 UTC jsme také udělali nejlepší hodinu závodu – 95 QSO. Zajímavostí bylo, že volalo poměrně hodně stanic z YB, docela mě to překvapilo. Odpoledne nás navštívil Marek OK1BIL s XYL Zuzkou a QRPP Julčou a dostavil se také „Tučňák“ OK1ZIA, který s námi vydržel (nebo my s ním) až do nedělního poledne. U rádia jsme se tak nějak prostřídali, jak kdo měl chuť. Já jsem se opět chopil noční směny a byl jsem u radia od jedné hodiny až do sedmé ranní, kdy mě vyměnil Honza NP. Chtěl jsem nechat kluky odpočinout, aby byli přes den v pohodě. Neděle již samozřejmě nebyla tak výrazná co do počtu QSO, ale začali jsme také skákat po násobičích a body docela přibývaly. V neděli odpoledne se přijel podívat Tomáš OK1GTH s QRPP Eliškou a Tomáškem. No a samozřejmě obě odpoledne na nás byl dohlédnout pan domácí Wolf OK1IWS. V neděli večer jsme pomalu začali uklízet nepořádek, který během dvou dnů nastal, po 21. hodině odjel Honzík NP a Zděnda RM, Honza XFJ vysílal do 23.30 a také se vydal na cestu do Prahy a já dojel zbytek závodu. Poté jsem dal vše do původního stavu a ve dvě hodiny ranní jsem opustil kótu při teplotě -13°C. Celkový výsledek přes 2500 QSO a přes 8,8 milionu bodů je pro nás uspokojující, i když stále je pochopitelně co zlepšovat.
Pro čtenáře, které tolik nezajímá výsledek jako to, co jsme snědli a vypili (věřte, jsou tací a je jich dost) vězte, že se konaly malé vepřové hody. V sobotu ráno zabijačková polévka, zvaná prdelačka, k obědu jitrnicový a jelítkový prejt s bramborem a kyselé zelí a večer jsme přešli od prasátka ke kravičce a konzumovali tatarák. V neděli ráno udělal RM míchaná vajíčka na cibulce se slaninou a sobotní menu se opakovalo. No a ke kávě se podávala buchta, zvaná nanukové řezy. Zděnda ještě připravil výbornou zelňačku, takže nikdo jsme nestrádal. A samozřejmě mezi tím drobné pochutiny jako klobásky, sýr, utopenci a pod. No a z tekutin jsme kromě piva z nedalekého pivovaru popíjeli anticovid ze švestek a také z bezového květu.
Takže takhle nějak proběhl závod. Všichni jsme byli spokojeni, každý si dle chuti zavysílal, mnoho věcí jsme prodiskutovali a hlavně se po čase zase sešli. Kdy to bude příště nevíme, ale rozhodně zase brzy najdeme nějaký důvod se sejít.
Sepsal Libor OK1DOL
 

  • Pár fotografií  ze závodu zde

 

 

 

Copyright by OK1GTH 2005